خشکبار الشن

فروش عمده و خرده کره بادام زمینی و بادام زمینی مخصوص کره گیری

09142474500
سبـد خـرید 0

لواشک Fruit Leather

لواشک محلی سنتی

لواشک خوراکی ایرانی و با مزه ترش و شور و ملس و گاها شیرین است که از شیره غلیظ ‌شده میوه‌ هایی مانند آلوچه، زردآلو، آلو، قیسی کیوی و امثال آن تهیه می‌کنند و همچون لواش آن را پهن و نازک می‌کنند تا خشک شود. لواشک در واقع نوعی عصاره گرفته ‌شده از میوه ‌ها است که متخصصان تغذیه به آن «کنسانتره» می‌گویند. خشک کردن از ساده ‌ترین و متداول ‌ترین روش‌های نگهداری مواد غذایی است که عمری به اندازهٔ تمدن بشر دارد و امروزه در کشورهای مختلف به شکل‌های گوناگون از روش‌های سنتی تا الگوهای صنعتی برای خشک کردن بکار می‌رود. امروزه با توجه به توسعه صنایع غذایی روش‌های تهیه لواشک هم تحول یافت و نمونه‌های نوین این محصول با نظارت بهداشتی به بازار عرضه می‌شود.

لواشک عموما به دو روش صنعتی و یا محلی تولید می گردد. این روزها لواشک محلی طرفداران خواص خود را دارد و از جایگاه ویژه ای در بین لواشک دوستان برخوردار است. از جمله دلایل برتری لواشک محلی نسبت به لواشک های شرکتی و صنعتی می توان به موار زیر اشاره کرد :

  • تهیه لواشک محلی یا سنتی از محصولات سالم و تمیز انجام می شود. در حالی که لواشک های شرکتی اکثرا بخاطر صرفه اقتصادی از ضایعات محصولات باغی تهیه می شود.
  • در تهیه لواشک محلی یا سنتی هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود در حالی که در اکثر لواشک های شرکتی موادی از جمله اسانس و طعم دهنده های شیمیایی، رنگ های غیر طبیعی و گاها از مواد شیمیایی خطر ناک برای جلوه دادن به ظاهر لواشک مانند پارافین و برای ترش کردن از جوهر لیمو استفاده می شود.
  • در لواشک محلی از مواد خوراکی غیر مرتبط استفاده نمی شود در حالی که در اکثر لواشک های شرکتی از آرد برای قوام محصول استفاده میشود که صرفه اقصادی بالایی دارد.

مقالات مرتبط با محصول

طرز تهیه لواشک محلی

چرا از الشن بخریم ؟

خرید بدون واسطه شعار ما خرید محصول بدون واسه و با کیفیت
ارسال به تمام نقاط کشور امکان ارسال محصولات به تمام شهر های کشور
تحویل سریع 2 الی 3 روز کاری پس از سفارش
تضمین کیفیت گلچین بهترین و مرغوب ترین محصولات
تضمین قیمت قیمت گذاری دقیق و لحظه ای محصولات
پرداخت آنلاین امکان خرید بصورت آنلاین از درگاه های معتبر