خشکبار الشن

فروش عمده و خرده کره بادام زمینی و بادام زمینی مخصوص کره گیری

09142474500
سبـد خـرید 0

پسته Pistachios

خرید پسته خشکبار الشن

پسته در کشورهایی مانند ایران، سوریه، ترکمنستان و غرب افغانستان رشد می‌کند. پسته واژه ‌فارسی است که از طریق زبان لاتین وارد زبان ‌های اروپایی ( Pistachios ) شده ‌است. تولید پسته در ایران در سال 1396 بیش از 500 هزار تن بوده که ایران را در مقام اول جهان قرار داده ‌است. در ایران تولید پسته بیشتر در شهرستان رفسنجان، سیرجان، دامغان، نی ریز، مروست، انار، شهربابک، راور، زرند کرمان ، نائین و سروستان فارس صورت می‌گیرد. مصرف سالیانه پسته برای هر خانواده ایرانی حدود 2 کیلوگرم است. تولید و صادرات پسته ایرانی، سالانه در حدود 1.7 میلیارد دلار برای ایران، درآمدزایی می‌کند. با این‌که پستهٔ ایران و آمریکا از یک نژاد هستند اما پستهٔ ایرانی طعم بهتری دارد.

پسته به دو گروه گرد و دراز به نام‌ های کله قوچی، فندقی و اکبری و … تقسیم می شود ولی بطور سنتی در ایران حدود ۹۰ گونه از پسته شناخته شده ‌است که مواردی از آن‌ به صورت گسترده و تجاری کشت و فروش می‌شوند. مهمترین اقلام تجار پسته ایران عبارتند از : پسته اکبری، پسته خنجری، پسته کله قوچی، پسته احمدآقایی، پسته فندقی یا اوحدی.

فروشگاه خشکبار الشن نیز در نظر دارد مرغوب ترین و تازه ترین محصولات پسته ایران را گردآوری، بسته بندی و به دست شما مصرف کننده عزیز برساند. شما می توانید جهت خرید انواع مختلف این محصول از قسمت محصولات فروشگاه خشکبار الشن اقدام به خرید بصورت عمده و خرده این محصول با قیمت ارزان و مناسب نمایید.

در آرایه شناسی محصول پسته در فرمانرو گیاهان گلدار، راسته رزیدها، تیره پسته ایان و سرده پسته با نام علمی Pistacia Vera قرار دارد.

ارزش غذایی مرتبط

هر ( 100 گرم ) پسته
کالری
562
چربی کل
45 گرم
نمک
1 میلی گرم
پتاسیم
1 میلی گرم
کربوهیدارت
28 گرم
شکر
8 میلی گرم
پروتئین
20 گرم
ویت. ث 5.6 میلی گرم
ویت. ای 2.86 میلی گرم
کلسیم 105 میلی گرم
آهن 3.92 میلی گرم
منیزیم 121 میلی گرم
فسفر 490 میلی گرم
روی 2.2 میلی گرم

ارزش غذایی پسته

مقالات مرتبط با محصول

خواص پسته و فواید دارویی آن

چرا از الشن بخریم ؟

خرید بدون واسطه شعار ما خرید محصول بدون واسه و با کیفیت
ارسال به تمام نقاط کشور امکان ارسال محصولات به تمام شهر های کشور
تحویل سریع 2 الی 3 روز کاری پس از سفارش
تضمین کیفیت گلچین بهترین و مرغوب ترین محصولات
تضمین قیمت قیمت گذاری دقیق و لحظه ای محصولات
پرداخت آنلاین امکان خرید بصورت آنلاین از درگاه های معتبر